Novinky & články

Vyhlídkový let nad Českým středohořím
vloženo: 14/01/2017 (17:05)

Obrázek ke článku

V minulém článku jsem se pochlubil svojí výhrou ve fotosoutěži vypsanou k 15-ti letům Ústeckého kraje. Vyhrál jsem hodinový let malým letadlem.
Dne 28. listopadu 2016 jsme spolu s dalším výhercem Petrem Novým a pilotem Vlastou Dvořákem usedli do kokpitu stařičkého československého letounu Zlín
Z-43 a vydali se na vyhlídkový let z letiště v Roudnici nad Labem směrem České středohoří.
Všem mohu vřele doporučit tento zážitek, bylo opravdu krásné prohlídnout si mé oblíbené středohoří z ptačí perspektivy. Na první pokus, kdy jste ze všeho vyjukaný, se mi dokonce povedlo i pár obstojných fotek. Jen ty všude přítomné odlesky v plexiskle pilotní kabiny mne hodně štvou. Ale použití polarizačního filtru jsem zavrhl hned na začátku. Přece jen si nedovedu představit, jak ho při každé otočce letadla znova a znova přenastavuji. To bych asi opravdu nic nevyfotil. číst dále »


Zcela určitě si podobný zážitek budu chtít zopakovat, ale zřejmě při letu balónem, kdy mi sice bude víc zima, ale na vše bude více času. A pokud bych ještě někdy letěl fotit letadlem, pak to bude zcela jistě hornoplošník. To je totiž jediné velké mínus mojí výhry. Dovedete si představit, jak s námi pilot musel letadlo neustále naklánět z jedné strany na druhou, abychom mohli přes křídlo fotit? Za sebe mohu říct, že na konci té parádní hodiny, mi už bylo i docela špatně :-)
Ještě jednou a naposledy děkuji Ústeckému kraji za tento nevšední zážitek a pokud vás fotografie z výšky zaujali, sledujte kategorii mých fotek České středohoří kam budu postupně přidávat další a další fotky z tohoto letu.