Novinky & články

Návštěva Chebských dvorků
vloženo: 14/06/2016 (21:17)

Obrázek ke článku

Ve čtvrtek 9. června 2016 jsem se vydal do Chebu za kolegou fotografem Honzou Marholdem, který zde pořádal výstavu svých fotografií spolu se svým kamarádem Martinem Hruškou. Již loni jsem mu návštěvu slíbil, ale bohužel mi to nevyšlo. Proto, když jsem letos zahlédl na Facebooku jeho pozvánku na Chebské dvorky 2016, neváhal jsem a konečně vyrazil. Po cestě jsem si říkal, že je Honza opravdu šikovný, když vymyslel takový pěkný název, pro svoji výstavu. No uznejte sami, Chebské dvorky, to je přece super název.
Jaké bylo moje překvapení, když jsem do Chebu dorazil. Čekal jsem dva vystavující fotografy. Ale místo toho byly téměř všude, na zdech, plotech, zábradlích, ale i jen tak na zemi k vidění v centru města fotografie, malby, grafické práce, kresby, plastiky nebo sochy. A nejen to. Na Chebských dvorcích můžete shlédnout i různá divadelní představení, filmové projekce či si zajít na koncert. Nechybí např. ani prezentace nezávislých designerů a módních návrhářů či rozličné tvůrčí dílny. Chebské dvorky, to je totiž již 14. ročník uměleckého festivalu pod širým nebem ve dvorech, v uličkách, zahradách a zákoutích historického centra města Chebu, který se letos konal ve dnech 8. – 11. června 2016. Duchovním otcem Chebských dvorků je pan Zbyněk Illek, jehož Galerie G4 je i organizátorem celé akce . číst dále »


Atmosféra ve městě mne ihned pohltila. Na každém rohu si můžete něco prohlédnout, zastavit se, pokecat s účinkujícími či vystavujícími umělci. Dvorek č. 7, kde Honza a Martin své fotky vystavovali, jsem našel po chvilce hledání a můžu říct, že jejich fotky patřily rozhodně k tomu nejlepšímu, co jsem za těch pár hodin při návštěvě Chebu spatřil.
K napsání článku mne přinutil fakt, že jsem absolutně nic netušil o rozsahu této akce a byl jsem z ní opravdu nadšený. Ono totiž historické centrum Chebu spolu s náměstím je opravdu úchvatné a já všem vřele doporučuji návštěvu města. A když už si budete cestu do Chebu plánovat, proč to neudělat v červnu 2017, kdy se budou zase konat další Chebské dvorky…
Za sebe můžu říct, že na příští ročník rozhodně opět vyrazím. Dokonce si nyní pohrávám s myšlenkou, také tu vystavit své fotografie.